502 66 88 55

O Firmie

30 lat doświadczenia w holowaniu i udzielaniu pomocy na drodze

Firma HolService powstała w 1989 roku i od samego początku prowadzona jest przez dwóch wspólników Marka Jarmołowicza oraz Macieja Drapellę gwarantując jakości i rzetelność świadczonych usług.

Pomoc Drogowa
Zadzwoń Teraz!

Dysponujemy samochodami specjalnymi, umożliwiającymi holowanie pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych, pełnych zestawów drogowych (TIR) i autobusów.

Ta różnorodność sprzętu holowniczego i jego wyposażenie jest naszym atutem i umożliwia pokonanie wszelkich trudności. Na życzenie transportujemy również ładunki nietypowe: łodzie, maszyny budowlane, wózki widłowe.

Nasza historia

1989

Od samego początku prowadzenia firmy najważniejszymi zasadami jest rzetelność i uczciwość w stosunku do naszych Klientów. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu jak ciężko pracuje się na dobry wizerunek firmy więc stale podnosimy standardy naszych usług. Początki były… ciekawe . Ze zgromadzonych wspólnie pieniędzy zakupiliśmy pierwszy pojazd “ratownictwa drogowego” marki GAZ 69 z motylem holowniczym czyli klasyczną dwukółką.

1992

Z uwagi na kłopoty z pojazdami powypadkowymi , które miały uszkodzone obie osie firma poczyniła poważny krok naprzód i dokupiła … przyczepę lawetę. Nasze dążenia do unowocześniania parku maszyn spowodowało, że zakupiliśmy specjalistyczny (jak na rok 1992 rok) holownik na bazie Forda Transita, który był wyposażony w wysięgnik hydrauliczny. Przysporzył on nam wiele radości, splendoru i nowych kontrahentów.

Sukcesywnie w firmie pojawiły się pojazdy Mercedes 508 i Mercedes 608, które na owe czasy były “szczytem techniki”. Następny nabytek, stanowiący poważny krok naprzód, to zakup fabrycznie nowego Mercedesa 914 z ruchomym pokładem hydraulicznym umożliwiającym przewóz dwóch, a z przyczepą trzech samochodów jednym transportem. Do dzisiaj wszystkie pojazdy dzielnie pracują w naszej firmie.

2003

W 2003 roku do grona pojazdów dołączył samochód marki VW T4 spełniający rolę pojazdu patrolowego umożliwiającego również przewóz do 9 osób.

Wzrastające zapotrzebowanie na usługi z zakresu holowania pojazdów ciężarowych oraz ciągłe dążenie do rozwoju firmy było inspiracją do zakupu ciężkiego holownika.Wybór padł na pojazd marki Magirus Deutz Jupiter.

2004

W 2004 roku dołączyła do niego specjalistyczna Scania z pełnym wyposażeniem umożliwiającym pomoc w każdej sytuacji drogowej. Wpełni wyposażony holownik ratownictwa drogowego, oprócz wysięgnika hydraulicznego, HDS-u ma na swoim wyposażeniu także agregat prądotwórczy, piły spalinowe do stali i betonu, maszt oświetleniowy do prac nocnych oraz pełne wyposażenie do akcji ratowniczych.

2005

W 2005 roku zakupiliśmy specjalistyczną platformę hydrauliczną wykonaną w firmie Eurotechnik z wysięgnikiem holowniczym zamontowaną na podwoziu Mercedesa 1117.

2007

Kolejnym nowym pojazdem w naszej firmie jest Mercedes Sprinter w kabinie załogowej umożliwiający holowanie pojazdu osobowego wraz ze wszystkimi jego użytkownikami (rocznik 2007). Dodatkowe wyposażenie to ogrzewanie postojowe oraz klimatyzacja.

Do floty ciężkich holowników w 2007 roku dołączyła kolejna Scania 142H z pełnym wyposażeniem umożliwiającym holowanie pojazdów ciężarowych. Jest ona wspaniałym uzupełnieniem floty ciężkich holowników, pomocna przy wiekszych akcjach ratowniczych wymagających użycia większej liczby ciężkiego sprzętu.

2009

Następnym nabytkiem jest Mercedes 814 , który wypełnił lukę po sprzedaży najstarszych (bardzo zasłużonych i niezawodnych) samochodów marki Mercedes 508 i Mercedes 608. Stacjonarna platforma i odpowiednio dobrany rozstaw osi pojazdu świetnie się sprawdza w ciasnych osiedlowych uliczkach. Dla transportów ciężkich, maszyn i urządzeń o masie własnej do 14 ton firma nasza wykorzystuje specjalistyczny samochód wyposażony w platformę stacjonarną z wyciągarką hydrauliczną i żurawiem marki Cormach.

2011

Najnowszy pojazd – International 4700. Wypełnia lukę w sektorze pojazdów holowniczych klasy średniej. Będzie pomocny przy holowaniu pojazdów osobowych, dostawczych i małych pojazdów ciężarowych. Duża masa własna, wysięgnik holowniczy, boom ratowniczy wyposażony w dwie 6 tonowe, niezależnie sterowane wyciągarki hydrauliczne, oraz kompletne wyposażenie pozwoli na bezpieczne wyciąganie pojazdów z poza korony drogi oraz stawianie pojazdów na koła.

Pomoc Drogowa i Holowanie Gdańsk